Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
carrie-91
Flick Fan - 25 Films Ranked
Member Since: Jul 23, 2010
Location: UK
Recent Rankings
50 Peter Pan (2003) - Jul 23, 2010
Mini-Review: not the best adaptation of the film but was OK
1 The Village (2004) - Jul 23, 2010
Mini-Review: i love a film with a twist, however this was the most disappointing one, not scary worst horror film ever
96 Shrek (2001) - Jul 23, 2010
Mini-Review: funny amazing film
90 Harry Potter and the Goblet of Fire (2005) - Jul 23, 2010
Mini-Review: obviously never going to be good as the book however this is when the films started to pick up.
90 Willy Wonka & the Chocolate Factory (1971) - Jul 23, 2010
Mini-Review: love the orange faces and the songs were cute one of my fav films
79 The Incredibles (2004) - Jul 23, 2010
Mini-Review: it was alright but was not the best Disney pixar film
74 10 Things I Hate About You (1999) - Jul 23, 2010
Mini-Review: for a rom com loved the story
95 The Green Mile (1999) - Jul 23, 2010
Mini-Review: great story, tom hanks was brilliant
10 The Blair Witch Project (1999) - Jul 23, 2010
Mini-Review: was annoyingly filmed made me want to turn off.
89 Gremlins (1984) - Jul 23, 2010
Mini-Review: classic cute
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with carrie-91. Why not go rank more films, then come back and check it out again?