![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
cmcgrew87 | |
![]() |
Flick Fan - 66 Films Ranked
Member Since: Jun 14, 2010
Location: Overland Park, Kansas, USA
|
|
Bio: I love film, music, comics. I have a pretty wide taste, yet still remain picky with what I like in all three.
| |

| 94 | Some Like It Hot (1959) - Mar 16, 2012 |
| 93 | The Cabinet of Dr. Caligari (1920) - Mar 16, 2012 |
| 79 | Mishima: A Life in Four Chapters (1985) - Mar 16, 2012 |
| 97 | Metropolis (1927) - Mar 16, 2012 |
| 89 | Judgment at Nuremberg (1961) - Mar 16, 2012 |
| 75 | Lady Vengeance (2005) - Mar 16, 2012 |
| 89 | Chinatown (1974) - Mar 16, 2012 |
| 80 | Grizzly Man (2005) - Mar 16, 2012 |
| 77 | The Conversation (1974) - Mar 16, 2012 |
| 95 | Rushmore (1998) - Mar 16, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |