![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
cnoir | |
![]() |
Movie Buff - 233 Films Ranked
Member Since: Jun 9, 2010
Location: USA
|

| 85 | The Lady from Shanghai (1947) - Jun 10, 2010 |
| 90 | Bonnie and Clyde (1967) - Jun 10, 2010 |
| 80 | Some Came Running (1958) - Jun 10, 2010 |
| 95 | Cruising (1980) - Jun 10, 2010 |
| 85 | Girl with a Pearl Earring (2003) - Jun 10, 2010 |
| 80 | Cold Mountain (2003) - Jun 10, 2010 |
| 80 | Gods and Monsters (1998) - Jun 10, 2010 |
| 90 | The Pursuit of Happyness (2006) - Jun 10, 2010 |
| 90 | A Streetcar Named Desire (1951) - Jun 10, 2010 |
| 90 | Peyton Place (1957) - Jun 10, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |