Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
cobra verde
Flick Fan - 56 Films Ranked
Member Since: Jan 29, 2008
Location: Brazil
Recent Rankings
100 Monty Python and the Holy Grail (1975) - Jan 29, 2008
Mini-Review: my favourite comedy of all time. The pythons are genius and i loved every second of it
95 Oldboy (2003) - Jan 29, 2008
Mini-Review: wow. I can't even imagine how could i make a movie that would rock this hard. I loved it, expecially the fight scene
85 The Three Burials of Melquiades Estrada (2005) - Jan 29, 2008
Mini-Review: bring me the corpse of melquiades estrada!
90 Airplane! (1980) - Jan 29, 2008
Mini-Review: a classic
80 Trainspotting (1996) - Jan 29, 2008
Mini-Review: a little overestimated
75 Eraserhead (1977) - Jan 29, 2008
Mini-Review: i didn't understood a thing...but i liked it
85 The Fly (1986) - Jan 29, 2008
90 Star Wars: Episode IV - A New Hope (1977) - Jan 29, 2008
Mini-Review: it's star wars. What more can i say?
70 Scrooged (1988) - Jan 29, 2008
90 American History X (1998) - Jan 29, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with cobra verde. Why not go rank more films, then come back and check it out again?