Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
corcovado
Flick Fan - 14 Films Ranked
Member Since: Apr 8, 2008
Recent Rankings
95 Mona Lisa (1986) - Jun 22, 2008
Mini-Review: interesting, dark, innocet
92 Unforgiven (1992) - Jun 17, 2008
Mini-Review: pretty good flick for a western
21 Alpha Dog (2007) - Jun 10, 2008
Mini-Review: Is this person really related to John Cassavetes?
80 Blood Diamond (2006) - Jun 10, 2008
Mini-Review: It wasn't that Bad.
95 Lola (1981) - Jun 07, 2008
Mini-Review: awesome cinematography.
96 Pink Flamingos (1972) - Jun 07, 2008
Mini-Review: The most aesthetic filthy film. still good the fifth time.
100 Mamma Roma (1962) - Jun 07, 2008
Mini-Review: Mamma Roma is us. We all desire mediocre things and bound by the self- satisfied way of love which we think that are the best for others around us.
92 28 Weeks Later... (2007) - May 31, 2008
Mini-Review: Which one would you choose to be? moral, amoral, or immoral?
97 Rosemary's Baby (1968) - May 31, 2008
Mini-Review: Where's Maude?
99 Mulholland Drive (2001) - May 31, 2008
Mini-Review: Man.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with corcovado. Why not go rank more films, then come back and check it out again?