critickerkf

critickerkf
Flick Fan - 59 Film Ratings
Member Since: 20 Dec 2008
Location: USA
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

50 18% Chinatown (1974) - Rated 05 Mar 2009
"Tried to like it. nothing earth-shattering."
90 53% Charlie Wilson's War (2007) - Rated 05 Feb 2009
90 53% Jimmy Neutron: Boy Genius (2001) - Rated 05 Feb 2009
70 24% There Will Be Blood (2007) - Rated 01 Feb 2009
"I guess my DVD is the only one that was missing a story. I was very disappointed, after reading all the great reviews here. There was so much to like. the characters and situations were interesting, and acting very good. Thru the whole movie I was anticipating how it would end. I mistakenly believed things were building up toward a great finale. Wrong!"
95 82% West Side Story (1961) - Rated 01 Jan 2009
95 82% The Sound of Music (1965) - Rated 01 Jan 2009
100 99% Fiddler on the Roof (1971) - Rated 01 Jan 2009
90 53% As Good As It Gets (1997) - Rated 30 Dec 2008
90 53% A Christmas Story (1983) - Rated 30 Dec 2008
95 82% E.T. the Extra-Terrestrial (1982) - Rated 30 Dec 2008