Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Favorite Films of 2011
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
csimpson
Flick Fan - 10 Films Ranked
Member Since: May 18, 2008
Location: Australia
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
10 The Lord of the Rings (1978) - May 18, 2008
Mini-Review: By far the best LOTR ever made.
8 Attack of the Killer Tomatoes! (1978) - May 18, 2008
Mini-Review: Food porn.
4 Mission: Impossible III (2006) - May 18, 2008
Mini-Review: Tom Cruise is the best.
9 Speed (1994) - May 18, 2008
Mini-Review: Keanu Reeves is a dreamboat. Or Bus.
10 Planet Terror (2007) - May 18, 2008
Mini-Review: Intense.
10 Bridget Jones's Diary (2001) - May 18, 2008
Mini-Review: Everyone loves Bridget Jones
10 Saw (2004) - May 18, 2008
Mini-Review: Massively gory!
8 Death Proof (2007) - May 18, 2008
Mini-Review: Great looking car!
7 Babe (1995) - May 18, 2008
Mini-Review: Lovable animal comedy, though talking pigs aren't so hilarious.
8 Donnie Darko (2001) - May 18, 2008
Mini-Review: Mind-boggling!
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with csimpson. Why not go rank more films, then come back and check it out again?