![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
cukiluvzu | |
![]() |
Flick Fan - 56 Films Ranked
Member Since: Sep 20, 2011
Location: UK
|

| 88 | Touch of Evil (1958) - Sep 20, 2011 |
| 85 | The Color of Pomegranates (1968) - Sep 20, 2011 |
| 96 | Nostalghia (1983) - Sep 20, 2011 |
| 90 | Inland Empire (2006) - Sep 20, 2011 |
| 94 | Persona (1966) - Sep 20, 2011 |
| 94 | Citizen Kane (1941) - Sep 20, 2011 |
| 97 | Metropolis (1927) - Sep 20, 2011 |
| 82 | The Godfather: Part II (1974) - Sep 20, 2011 |
| 72 | Johnny English (2003) - Sep 20, 2011 |
| 32 | Blade Runner (1982) - Sep 20, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |