Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
cwicseolfor
Flick Fan - 10 Films Ranked
Member Since: Aug 19, 2009
Location: Manchester, NH, USA
Recent Rankings
85 Annie Hall (1977) - Aug 19, 2009
Mini-Review: A good Woody Allen flick.
100 The Simpsons Movie (2007) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Loved it. The first HD Simpsons and it was quality.
85 Gladiator (2000) - Aug 19, 2009
Mini-Review: It *made* the DVD format.
0 Zoolander (2001) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Maybe the worst movie in history... at least a contender for that title.
20 Titanic (1997) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Booooring.
50 Planet of the Apes (2001) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Original Charleton Heston versions were better.
90 Batman (1989) - Aug 19, 2009
85 A Fish Called Wanda (1988) - Aug 19, 2009
0 I Now Pronounce You Chuck and Larry (2007) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Adam Sandler movies were never any good.
0 Finding Nemo (2003) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Maybe if I were 5 years old... or a girl.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with cwicseolfor. Why not go rank more films, then come back and check it out again?