![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
da betch | |
![]() |
Flick Fan - 11 Films Ranked
Member Since: Mar 3, 2008
Location: whitianga, New Zealand
|
|
Bio: likes movie n laughter
| |

| 60 T5 | The Evil Dead (1981) - Mar 03, 2008
"watched it again last night after many years yea the acting wasnt as good as today but ur typical horror thriller about the woods that can kill"
|
| 90 T6 | Legally Blonde 2: Red, White & Blonde (2003) - Mar 03, 2008
"a good sequel about a ditsy blonde with a good attitude about changing the world becomes a great lawyer"
|
| 60 T5 | Entrapment (1999) - Mar 03, 2008
"connery & zeta jones star in a love betrayal circle of spies"
|
| 50 T3 | The 40-Year-Old Virgin (2005) - Mar 03, 2008
"carell plays a 40 year old virgin looking for love thanks to help from his buddies"
|
| 50 T3 | Kill Bill: Volume 2 (2004) - Mar 03, 2008
"more the story than the first which is all action but watch em together its a great thurman kick ass chick flick by tarantino"
|
| 100 T7 | Suspect (1987) - Mar 03, 2008
"lawyer cher defends neeson a bum who cant speak - not her type of client but she is forced to prove his innocence with the help of quaid"
|
| 75 T6 | Terminator 2: Judgment Day (1991) - Mar 03, 2008
"the 2nd terminator is the better i say where arnie comes back to save the kid he tried tokill in the first kool"
|
| 100 T7 | Pretty Woman (1990) - Mar 03, 2008
"a down n out roberts who plays a hooker meets rich man played by gere who wants to pay her alot of money to make him look good"
|
| 100 T7 | Broken Arrow (1996) - Mar 03, 2008
"gr8 action movie great sound great acting good to see bad man part for travolta who is about to make millions if slater doesnt stop him"
|
| 25 T1 | Waterworld (1995) - Mar 03, 2008
"ok to watch once but thats bout it"
|
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,128,000 Movie Rankings and Counting... |