Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
dairylee
Film Freak - 784 Films Ranked
Member Since: Aug 8, 2010
Location: Middlesbrough, UK
Bio: Donny was a good bowler, and a good man. He was one of us. He was a man who loved the outdoors... and bowling, and as a surfer he explored the beaches of Southern California, from La Jolla to Leo Carrillo and... up to... Pismo. He died, like so many young men of his generation, he died before his time. In your wisdom, Lord, you took him, as you took so many bright flowering young men at Khe Sanh, at Langdok, at Hill 364. These young men gave their lives. And so would Donny. Donny, who loved bowling. And so, Theodore Donald Karabotsos, in accordance with what we think your dying wishes might well have been, we commit your final mortal remains to the bosom of the Pacific Ocean, which you loved so well. Good night, sweet prince.
Recent Rankings
77 Carnage (2011) - Mar 12, 2012
77 Sorcerer (1977) - Feb 06, 2012
78 Taxidermia (2006) - Jan 05, 2012
75 Warrior (2011) - Jan 05, 2012
82 50/50 (2011) - Jan 05, 2012
80 Hot Coffee (2011) - Jan 05, 2012
76 Dobermann (1997) - Jan 05, 2012
74 Jane Eyre (2011) - Jan 05, 2012
72 Rango (2011) - Jan 05, 2012
55 Contagion (2011) - Jan 05, 2012
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with dairylee. Why not go rank more films, then come back and check it out again?