![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
danilofoltra | |
![]() |
Movie Buff - 126 Films Ranked
Member Since: Nov 24, 2009
Location: São Paulo, Brazil
|
|
Bio: A person who loves - aside from futile things - the English language and languages, in general (needless to say, I'm also into literature).
I'm now interested in expanding my knowledge with respect to movies since I know almost nothing about it. | |

| 60 | Grease (1978) - Mar 01, 2012 |
| 88 | A Trip to the Moon (1902) - Feb 21, 2012 |
| 73 | Pirates of the Caribbean: At World's End (2007) - Feb 21, 2012 |
| 73 | Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides (2011) - Feb 21, 2012 |
| 70 | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest (2006) - Feb 21, 2012 |
| 75 | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) - Feb 21, 2012 |
| 83 | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) - Feb 21, 2012 |
| 45 | Freedom Writers (2007) - Feb 21, 2012 |
| 75 | The Lion King (1994) - Feb 21, 2012 |
| 45 | Puss in Boots (2011) - Feb 21, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |