![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
davesv | |
![]() |
Cinema Addict - 1400 Films Ranked
Member Since: May 21, 2010
Location: Chesapeake, Virginia, USA
|
|
Bio: Top 5 Books: !. A Prayer For Owen Meany 2. Catch 22 3. The Idiot 4. Revolutionary Road 5. The Brothers Karamazov
| |

| 81 | Throne of Blood (1957) - May 29, 2012 |
| 81 | War Horse (2011) - May 26, 2012 |
| 78 | Love Story (1970) - May 23, 2012 |
| 44 | A Very Harold & Kumar 3D Christmas (2011) - May 21, 2012 |
| 77 | Mildred Pierce (1945) - May 16, 2012 |
| 82 | Young Adult (2011) - May 15, 2012 |
| 86 | Red Desert (1964) - May 15, 2012 |
| 69 | London Boulevard (2010) - May 12, 2012 |
| 76 | What's Eating Gilbert Grape (1993) - May 09, 2012 |
| 88 | Elephant (2003) - May 08, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |