![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
dharmabum | |
![]() |
Criticker Zealot - 7125 Films Ranked
Member Since: Sep 2, 2006
|

| 78 | Stockhausen/Preljocaj Dialogue (2007) - May 04, 2012 |
| 72 | The Reichsorchester: The Berlin Philharmonic and the Third Reich (2007) - May 04, 2012 |
| 70 | Claude Chabrol l'artisan (2002) - May 04, 2012 |
| 60 | Alfred Stevens: The Man Who Painted Woman (2009) - May 04, 2012 |
| 58 | Discovering Cinema: Learning to Talk (2003) - May 04, 2012 |
| 50 | Blond, Blue Eyes (2006) - May 04, 2012 |
| 80 | My Name Was Sabina Spielrein (2002) - May 04, 2012 |
| 85 | A Dangerous Method (2011) - May 04, 2012 |
| 90 | Shame (2011) - May 04, 2012 |
| 70 | The Hunter (2010) - May 04, 2012 |
| Actors | Orangey |
| Directors | Michael Powell |
| Writers | Emeric Pressburger |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |