Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
diniefofinie
Movie Buff - 142 Films Ranked
Member Since: Jan 21, 2009
Location: USA
Recent Rankings
100 Idiocracy (2006) - Jan 21, 2009
Mini-Review: hell yes! it's SO funny, and true. : )
95 The Longest Yard (2005) - Jan 21, 2009
Mini-Review: pretty funny
95 Saw II (2005) - Jan 21, 2009
Mini-Review: not for the faint of heart, but freaky!
80 The Da Vinci Code (2006) - Jan 21, 2009
Mini-Review: could have been a lot better, SUPER confusing if you don't know the back-story, pretty interesting though
100 Speed (1994) - Jan 21, 2009
Mini-Review: awesome film, super action!
15 August Rush (2007) - Jan 21, 2009
Mini-Review: really really lame!!
30 Halloween (2007) - Jan 21, 2009
Mini-Review: soooo stupid, just teens having sex and then getting killed..total dissapointment!
65 Blue Crush (2002) - Jan 21, 2009
Mini-Review: pretty lame..
100 Pearl Harbor (2001) - Jan 21, 2009
Mini-Review: amazing movie, one of my favorites, i cry every time!
90 Maid in Manhattan (2002) - Jan 21, 2009
Mini-Review: fun movie!
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with diniefofinie. Why not go rank more films, then come back and check it out again?