![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
dotCommunism | |
![]() |
Movie Buff - 408 Films Ranked
Member Since: Jun 8, 2010
Location: USA
|

| 40 | The Rite (2011) - Apr 22, 2011 |
| 80 | Diary of a Chambermaid (1964) - Feb 10, 2011 |
| 80 | L'Âge d'or (1930) - Feb 10, 2011 |
| 100 | Un Chien Andalou (1929) - Feb 10, 2011 |
| 70 | Belle de jour (1967) - Feb 10, 2011 |
| 70 | That Obscure Object of Desire (1977) - Feb 10, 2011 |
| 90 | Cleo from 5 to 7 (1962) - Feb 10, 2011 |
| 70 | La Pointe-courte (1954) - Feb 10, 2011 |
| 80 | Vagabond (1985) - Feb 10, 2011 |
| 80 | Les Plages d'Agnès (2008) - Feb 10, 2011 |
| Directors | Werner Herzog |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |