Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
dropdedjames
Film Freak - 596 Films Ranked
Member Since: Sep 3, 2010
Location: Bakersfield, CA, USA
Bio: Hello PTP Kumpels! So...ratings are very arbitrary. I just base my rating off how I remember feeling about the film when I first saw it. Does that mean that Borat is as classic and great a movie as...say Taxi Driver? Of course not. But I distinctly remember immensely enjoying both those movies.
Recent Rankings
3 The Wicker Man (1973) - Nov 15, 2010
7 Seven Years in Tibet (1997) - Nov 15, 2010
6 Lost in Space (1998) - Nov 15, 2010
3 Monkeybone (2001) - Nov 15, 2010
7 Spaceballs (1987) - Nov 15, 2010
8 Apocalypse Now Redux (2001) - Nov 15, 2010
8 Grizzly Man (2005) - Nov 15, 2010
7 The Breakfast Club (1985) - Nov 15, 2010
5 Bloodsport (1988) - Nov 15, 2010
5 Babylon A.D. (2008) - Nov 15, 2010
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with dropdedjames. Why not go rank more films, then come back and check it out again?