Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
dziekiel
Movie Buff - 104 Films Ranked
Member Since: Dec 16, 2008
Location: Los Angeles, CA, USA
Recent Rankings
93 The Elephant Man (1980) - Jan 27, 2009
Mini-Review: will make you weep.
90 Life of Brian (1979) - Jan 27, 2009
90 Carrie (1976) - Jan 27, 2009
92 The Hustler (1961) - Jan 27, 2009
Mini-Review: Newman is what Redford always wanted to be.
75 Constantine (2005) - Jan 27, 2009
Mini-Review: Brought to you by Big Tobacco.
60 Signs (2002) - Jan 27, 2009
Mini-Review: After Unbreakable, I would have paid to see M. Knight film the phone book. As much as I liked Unbreakable, I disliked Signs. Are you kidding? Super intelligent alien beings befuddled by a broom stick? And water? Please. Stop. Sucking.
90 To Kill a Mockingbird (1962) - Jan 27, 2009
Mini-Review: Peck at his most self-righteous.
90 Planes, Trains and Automobiles (1987) - Jan 27, 2009
Mini-Review: Hughes is a legend
60 Suspect Zero (2004) - Jan 27, 2009
Mini-Review: blah
91 The Terminator (1984) - Jan 27, 2009
Mini-Review: some directors are just better than others.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with dziekiel. Why not go rank more films, then come back and check it out again?