Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
eitheror
Flick Fan - 18 Films Ranked
Member Since: Oct 1, 2008
Location: Highland, IN, USA
Recent Rankings
84 WALL·E (2008) - Oct 29, 2008
94 The Dark Knight (2008) - Oct 02, 2008
70 Charlie and the Chocolate Factory (2005) - Oct 02, 2008
Mini-Review: Not a big Burton fan, but he pulled it off nicely.
78 The Happening (2008) - Oct 02, 2008
Mini-Review: Very sharp. It won't cater to you. You either get it or you don't.
20 Wolf Creek (2005) - Oct 02, 2008
Mini-Review: If someone gave you seven dollars to watch this movie, take it, but know you'll earn it.
70 Elephant (2003) - Oct 02, 2008
Mini-Review: Moving, but overdone. If you like really stylistic films...
40 Spider-Man 3 (2007) - Oct 02, 2008
Mini-Review: Very disappointing. Most of your time spent watching is spent scratching your head wondering what they were thinking.
88 Knocked Up (2007) - Oct 02, 2008
Mini-Review: More intelligent than you migth think.
60 Wilde (1997) - Oct 01, 2008
70 Garden State (2004) - Oct 01, 2008
Mini-Review: Overrated, but still a decent film.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with eitheror. Why not go rank more films, then come back and check it out again?