![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
emilians | |
![]() |
Movie Buff - 330 Films Ranked
Member Since: Nov 9, 2007
Location: Italy
|
|
Message Sent!
| |

| 98 | The Seventh Seal (1957) - Nov 22, 2007 |
| 76 | Coffee and Cigarettes (2003) - Nov 22, 2007 |
| 56 | Waterworld (1995) - Nov 22, 2007 |
| 100 | Modern Times (1936) - Nov 18, 2007 |
| 100 | La Haine (1995) - Nov 17, 2007 |
| 100 | They Shoot Horses, Don't They? (1969) - Nov 17, 2007 |
| 81 | Cube (1997) - Nov 17, 2007 |
| 19 | Boxing Helena (1993) - Nov 17, 2007 |
| 100 | The Gospel According to St. Matthew (1964) - Nov 17, 2007 |
| 100 | Rome, Open City (1945) - Nov 17, 2007 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |