![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
ericdupont | |
![]() |
Film Freak - 820 Films Ranked
Member Since: Jan 14, 2011
Location: Boston, MA, USA
|
|
Bio: http://mubi.com/users/300720
| |

| 85 | A Geisha (1953) - May 26, 2012 |
| 85 | Still Life (2006) - May 24, 2012 |
| 90 | The Crucified Lovers (1954) - May 22, 2012 |
| 75 | Polyester (1981) - May 21, 2012 |
| 90 | Cyclo (1995) - May 16, 2012 |
| 85 | This is Not a Film (2011) - May 15, 2012 |
| 85 | The Passing (1992) - May 12, 2012 |
| 25 | Alien 3 (1992) - May 12, 2012 |
| 90 | A Londoni férfi (2007) - May 09, 2012 |
| 75 | Adaptation. (2002) - May 08, 2012 |
| Actors | Isabelle Huppert |
| Directors | Chris Marker Claire Denis Lucrecia Martel Béla Tarr |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |