Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Oscar Nominations 2012
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
ffox
Film Freak - 610 Films Ranked
Member Since: Jan 4, 2009
Location: Sofia, Bulgaria
Message Sent!
500 characters left
Recent Rankings
48 X-Men Origins: Wolverine (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: weak, especially the last third
48 Terminator Salvation (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: a few glimpses of interesting stuff, but all around - crappy :)
48 Monsters vs. Aliens (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: kinda boring
55 Angels & Demons (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: entertaining, although nothing special
60 Star Trek (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: great fun
40 Underworld: Rise of the Lycans (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: nice setting and props, visuals - OK, barring that - really, really weak film
45 Madagascar: Escape 2 Africa (2008) - Jun 29, 2009
Mini-Review: kinda weird
65 Bolt (2008) - Jun 29, 2009
Mini-Review: cold hearts beware - touching scenes :)
70 Coraline (2009) - Jun 29, 2009
Mini-Review: dark but great - it's like a tale from the brothers Grimm
60 The Machinist (2004) - Jun 29, 2009
Mini-Review: nicely played but weak at the end
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with ffox. Why not go rank more films, then come back and check it out again?