![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
filmnerd | |
![]() |
Movie Buff - 131 Films Ranked
Member Since: Aug 19, 2009
Location: CA, USA
Age: 25
Gender: Female
Status: Single
|
|
Bio: What is there really to say about me? I love gore, humor, and eccentric characters. I do a pretty good job at being one myself:) And yes, that really is an actual picture of me. All the years of watching terrible movies eventually caught up with me, causing my brain to begin boiling from the inside out. My face slowly began to bubble and peel away, and this is the best that the plastic surgeon could do on such short notice. Oh well, at least now I have a caramel-crispy center.
My interests include scouring out new/old music to listen to, reading books about film/history/music, as well as fiction, traveling (on my limited budget), watching old movies and wondering why they don't make them like that anymore :)
| |

| 80 | Casablanca (1942) - Aug 30, 2009 |
| 65 | The Mask of Zorro (1998) - Aug 30, 2009 |
| 68 | About a Boy (2002) - Aug 30, 2009 |
| 80 | Rain Man (1988) - Aug 30, 2009 |
| 55 | Grindhouse (2007) - Aug 30, 2009 |
| 75 | The Sure Thing (1985) - Aug 30, 2009 |
| 77 | Dances with Wolves (1990) - Aug 30, 2009 |
| 50 | Ace Ventura: When Nature Calls (1995) - Aug 30, 2009 |
| 25 | The Family Stone (2005) - Aug 30, 2009 |
| 80 | Beverly Hills Cop (1984) - Aug 30, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |