Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
fragola
Movie Buff - 101 Films Ranked
Member Since: Jul 12, 2011
Location: UK
Recent Rankings
85 Shaolin Soccer (2001) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Another good chow movie, but gets lost in translation
98 Lost Highway (1997) - Jul 16, 2011
Mini-Review: A good Lynch one
95 Three Colors: Red (1994) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Great trilogy,
97 Fellini Satyricon (1969) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Not his best, but certainly great
98 Apocalypto (2006) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Epic film, directing better than acting
93 Twin Peaks: Fire Walk with Me (1992) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Full of suspense.
95 Enter the Dragon (1973) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Great, not brilliant
98 The Passion of the Christ (2004) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Regardless of the politically correct comments, it is a good film
93 Princess Mononoke (1997) - Jul 16, 2011
Mini-Review: One of his best.
96 Big (1988) - Jul 16, 2011
Mini-Review: Childhood favourite
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with fragola. Why not go rank more films, then come back and check it out again?