![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
genevajoy | |
![]() |
Movie Buff - 399 Films Ranked
Member Since: May 12, 2011
Location: Fayetteville, AR, USA
|
|
Bio: I like movies.
| |

| 60 | Smiles of a Summer Night (1955) - May 22, 2012 |
| 90 | The Godfather (1972) - May 17, 2012 |
| 80 | Weekend (2011) - May 17, 2012 |
| 75 | Hour of the Wolf (1968) - May 14, 2012 |
| 70 | Last Year at Marienbad (1961) - Apr 18, 2012 |
| 100 | The Virgin Spring (1960) - Apr 14, 2012 |
| 85 | Chinatown (1974) - Apr 13, 2012 |
| 95 | Daisies (1966) - Apr 09, 2012 |
| 90 | Submarine (2010) - Apr 07, 2012 |
| 90 | There Will Be Blood (2007) - Mar 26, 2012 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |