Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
gmott
Flick Fan - 17 Films Ranked
Member Since: Dec 28, 2007
Location: Columbus, Ohio, USA
Recent Rankings
95 Crossroads (1986) - Jan 07, 2008
Mini-Review: Ralph Macchio actually shows a little acting talent in this film where he plays a Northern wannabe blues aficionado that finds himself immersed in a world he used to THINK he understood. Great soundtrack.
94 Gator (1976) - Dec 28, 2007
75 Blues Brothers 2000 (1998) - Dec 28, 2007
97 The Blues Brothers (1980) - Dec 28, 2007
8 Sugar & Spice (2001) - Dec 28, 2007
Mini-Review: It's a horrifyingly bad movie. I only gave it an 8 because the girls are hot.
70 Gone in 60 Seconds (2000) - Dec 28, 2007
92 Gone in 60 Seconds (1974) - Dec 28, 2007
85 Hooper (1978) - Dec 28, 2007
99 Smokey and the Bandit (1977) - Dec 28, 2007
92 Heartbreak Ridge (1986) - Dec 28, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with gmott. Why not go rank more films, then come back and check it out again?