![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
gryffindyke | |
![]() |
Movie Buff - 330 Films Ranked
Member Since: Jul 29, 2008
Location: USA
|

| 92 | Citizen Kane (1941) - May 18, 2009 |
| 84 | Cabaret (1972) - May 18, 2009 |
| 89 | Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) - May 18, 2009 |
| 94 | Bringing Up Baby (1938) - May 18, 2009 |
| 91 | Bonnie and Clyde (1967) - May 18, 2009 |
| 90 | Brazil (1985) - May 18, 2009 |
| 77 | The Birth of a Nation (1915) - May 18, 2009 |
| 84 | Blow-Up (1966) - May 18, 2009 |
| 90 | The Big Sleep (1946) - May 18, 2009 |
| 78 | Beauty and the Beast (1946) - May 18, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |