![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
gwynplaine | |
![]() |
Celluloid Junkie - 2855 Films Ranked
Member Since: Jun 14, 2012
Location: Portland, Oregon, USA
Age: 31
Gender: Male
Status: Single
|
|
Bio: Independent Filmmaker and Lifelong Cinephile
| |

| 70 T3 | Side Effects (2013) - May 24, 2013 |
| 90 T9 | Marius (1931) - May 24, 2013 |
| 75 T4 | Picasso and Braque Go to the Movies (2010) - May 19, 2013 |
| 70 T3 | Star Trek Into Darkness (2013) - May 17, 2013 |
| 75 T4 | The Enchanted Drawing (1900) - May 11, 2013 |
| 70 T3 | Funny Face (1957) - May 10, 2013 |
| 80 T6 | Murder by Decree (1979) - May 10, 2013 |
| 70 T3 | The Accused (1988) - May 09, 2013 |
| 80 T6 | Earth (1930) - May 03, 2013 |
| 80 T6 | Brewster's Millions (1945) - May 03, 2013 |
Criticker.com © 2004-2013 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS |
Terms & Conditions10,061,000 Movie Rankings and Counting... |