Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog DVD Report - May 29th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
haens-chen
Flick Fan - 27 Films Ranked
Member Since: Jan 23, 2010
Location: Germany
Recent Rankings
89 Public Enemies (2009) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Johnny Depp really is THE actor of the last century!
76 Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) - Jan 23, 2010
Mini-Review: After The Order of the Phoenix you kind expect more but the movie is still very good.
80 Hairspray (2007) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Oh my god - you just gotta see John Travolta in here!
89 Quantum of Solace (2008) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Nice Bond - nothing else expected !!!
41 Brüno (2009) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Way, way, way, WAY worse than Borat.
87 Role Models (2008) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Way funnier than expected and still not as 'stupidly-only men like that-humor' as Pineapple Express or Superbad.
87 Juno (2007) - Jan 23, 2010
82 Mamma Mia! (2008) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Funny, feel-good, lovely! Though I wasn´t an Abba-fan before and still not am - you just love these songs in the great movie!
89 The Simpsons Movie (2007) - Jan 23, 2010
81 (500) Days of Summer (2009) - Jan 23, 2010
Mini-Review: Definitely a lovely but kind of sad movie which luckily at least provides an happy sweet end. A very modern and realistic story of boy meets girl, though not a love-story.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with haens-chen. Why not go rank more films, then come back and check it out again?