![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
hamiidreza_i | |
![]() |
Movie Buff - 200 Films Ranked
Member Since: Jan 4, 2011
Location: Tehran, Iran
|

| 93 | Dead Poets Society (1989) - Jan 07, 2011 |
| 83 | The Left Handed Gun (1958) - Jan 07, 2011 |
| 96 | Cat on a Hot Tin Roof (1958) - Jan 07, 2011 |
| 95 | The Hustler (1961) - Jan 07, 2011 |
| 89 | The Hours (2002) - Jan 07, 2011 |
| 85 | Nine (2009) - Jan 07, 2011 |
| 87 | Dogville (2003) - Jan 07, 2011 |
| 86 | Eyes Wide Shut (1999) - Jan 07, 2011 |
| 85 | Gangs of New York (2002) - Jan 07, 2011 |
| 90 | A Short Film About Love (1988) - Jan 07, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |