Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
hatecr0w
Flick Fan - 24 Films Ranked
Member Since: Jul 20, 2009
Recent Rankings
10 Pearl Harbor (2001) - Jul 20, 2009
Mini-Review: I was expecting a movie about Pearl Harbor. Not an episode of Days of Our Lives.
85 Jurassic Park (1993) - Jul 20, 2009
Mini-Review: A nice sci-fi romp with memorable moments.
70 Mr. and Mrs. Smith (2005) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Brad Pitt is hit or miss with me. His co-star I don't care for in the least. Had some interesting action scenes.
100 Night of the Living Dead (1968) - Jul 20, 2009
Mini-Review: The original and still one of the best of the genre.
80 The Girl Next Door (2004) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Cute romance and good story. Had me laughing and simultaneously dreading what was coming next.
70 Miss Congeniality (2000) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Although not a fan of Sandra Bullock, this movie had its moments.
83 X2: X-Men United (2003) - Jul 20, 2009
Mini-Review: As a fan of comics, this one was fairly good. Some of the parts I rolled my eyes at, but overall it wasn't as terrible as some comic book movies I've seen.
88 Scarface (1983) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Good movie. Classic gangster film. Not as deserving of all the hype that it gets most of the time from people that haven't even seen it.
90 Predator (1987) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Arnold in his prime. A great action movie.
2 Charlie's Angels: Full Throttle (2003) - Jul 20, 2009
Mini-Review: Full of cliche, bad dialogue, and sight gags.
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with hatecr0w. Why not go rank more films, then come back and check it out again?