Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Jason Statham: great, h...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
hillarydunn
Flick Fan - 39 Films Ranked
Member Since: Oct 23, 2008
Location: greenville, north carolina, USA
Bio: ummm...i like movies...yeahhh. this is for a class.
Recent Rankings
99 Chicago (2002) - Nov 05, 2008
Mini-Review: deff in my top 5 favorite movies, it got a little boring in the middle/end though.
94 Casanova (2005) - Nov 05, 2008
Mini-Review: i love period movies, and this is one of my favorites. plus heath ledger is eye candyyyyyy :) poor, poor heath :(
25 Nosferatu (1922) - Nov 05, 2008
Mini-Review: this movie was GREAT. nah.
90 The Holiday (2006) - Nov 05, 2008
Mini-Review: this is one movie i have to watch every christmas.
100 Titanic (1997) - Nov 05, 2008
Mini-Review: this is the only movie that makes me cryyy. leonardo dicaprio is gorgeous.
93 The Nightmare Before Christmas (1993) - Nov 05, 2008
Mini-Review: i love anything tim burton. but this is my favorite besides edward scissorhands.
95 Mean Girls (2004) - Nov 05, 2008
Mini-Review: is there anyone who doesnt love this movie?
94 27 Dresses (2008) - Nov 05, 2008
Mini-Review: i love romantic comedies, so this is near the top of my list for them. katherine heigl is great in this.
92 Madagascar (2005) - Nov 05, 2008
Mini-Review: this movie is hilaroussssss. i love ben stiller.
40 Corpse Bride (2005) - Oct 23, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with hillarydunn. Why not go rank more films, then come back and check it out again?