Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
[[.hobbit.]]
Movie Buff - 135 Films Ranked
Member Since: Oct 3, 2008
Location: Xanadu, USA
Message Sent!
500 characters left
Bio: A tight tye-dye dress; she was a psychedelic mess. We toured to the north, south, east, and west. We sold some mushroom tea; we sold some ecstasy; we sold nitrous, opium, acid, heroin, and pcp. And now I hear the police comin' after me. Yes, now I hear the police comin' after me. The one, Scarlet, with the flowers in her hair, she's got the police comin' after me. >>>one day i will join the psychedelic circus
Recent Rankings
20 The History Boys (2006) - Jan 23, 2009
20 Sunday Bloody Sunday (1971) - Jan 21, 2009
19 Schindler's List (1993) - Jan 15, 2009
18 The Elephant Man (1980) - Jan 15, 2009
15 Kinsey (2004) - Jan 15, 2009
20 Solaris (1972) - Jan 15, 2009
25 Arsenic and Old Lace (1944) - Jan 15, 2009
18 Howl's Moving Castle (2004) - Jan 14, 2009
1 Queen of the Damned (2002) - Jan 14, 2009
16 Brokeback Mountain (2005) - Jan 12, 2009
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with [[.hobbit.]]. Why not go rank more films, then come back and check it out again?