![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
ise | |
![]() |
Movie Buff - 160 Films Ranked
Member Since: May 10, 2009
Location: Jundiaí, São Paulo, Brazil
|
|
Message Sent!
Bio: cinema student
| |

| 90 | Citizen Kane (1941) - May 01, 2010 |
| 95 | 2 Days in Paris (2007) - Oct 23, 2009 |
| 100 | Time (2006) - Oct 23, 2009 |
| 100 | (500) Days of Summer (2009) - Oct 23, 2009 |
| 100 | Tokyo! (2008) - Jul 28, 2009 |
| 94 | Last Life in the Universe (2003) - Jul 28, 2009 |
| 96 | The Fall (2008) - Jun 26, 2009 |
| 99 | 5 Centimeters per Second (2007) - Jun 26, 2009 |
| 100 | I'm a Cyborg, But That's OK (2006) - Jun 26, 2009 |
| 100 | In the Mood for Love (2000) - Jun 26, 2009 |
| Directors | Michel Gondry |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |