![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
jack_oat67 | |
![]() |
Film Freak - 729 Films Ranked
Member Since: Sep 20, 2010
Location: Canada
|
|
Bio: My rating system:
0-19: Complete failure in every respect. An awful and incompetently made movie. 20-39: Poor. I didn't like it and thought it was a waste of my time. 40-59: Below average. 60-69: Average movies. Not too bad or too good. Very forgettable. 70-79: Good movies, above average. Would watch again if nothing better is on. 80-89: Completely pleasing movies. 90-100: Exceptional movies, being at or approaching the masterpiece level. Any film in the 90s is a movie that I think is awesome and one of the greatest films ever made. | |

| 85 | Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull (2008) - Oct 18, 2010 |
| 90 | Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) - Oct 18, 2010 |
| 83 | Naked Lunch (1991) - Oct 18, 2010 |
| 62 | Grosse Pointe Blank (1997) - Oct 18, 2010 |
| 78 | Executive Decision (1996) - Oct 18, 2010 |
| 70 | Cats & Dogs (2001) - Oct 18, 2010 |
| 83 | The World Is Not Enough (1999) - Oct 18, 2010 |
| 81 | Thunderball (1965) - Oct 18, 2010 |
| 68 | Kate & Leopold (2001) - Oct 18, 2010 |
| 70 | Enough (2002) - Oct 18, 2010 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |