jamroll

jamroll
Movie Buff - 196 Film Ratings
Member Since: 15 Jul 2012
Location: Leeds, West Yorkshire, UK
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs
Bio: What a fliend. Studying film.

more Recent Ratings

82 58% The Cabinet of Dr. Caligari (1920) - Rated 13 Aug 2012
87 81% The Philadelphia Story (1940) - Rated 13 Aug 2012
94 97% The Red Shoes (1948) - Rated 13 Aug 2012
76 25% Love Actually (2003) - Rated 13 Aug 2012
84 71% Lost in Translation (2003) - Rated 13 Aug 2012
91 93% 12 Angry Men (1957) - Rated 13 Aug 2012
88 84% Black Narcissus (1947) - Rated 13 Aug 2012
82 58% Zodiac (2007) - Rated 13 Aug 2012
82 58% Big Fish (2003) - Rated 13 Aug 2012
91 93% The Godfather (1972) - Rated 13 Aug 2012