jebaugh

jebaugh
Movie Buff - 169 Film Ratings
Member Since: 19 Aug 2009
TCI: not enough ratings
Films in Common: 0
Not in Your Top 1000 TCIs

more Recent Ratings

100 83% The Nightmare Before Christmas (1993) - Rated 19 Aug 2009
100 83% Dead Poets Society (1989) - Rated 19 Aug 2009
95 60% Adaptation. (2002) - Rated 19 Aug 2009
90 45% Hope Floats (1998) - Rated 19 Aug 2009
100 83% 12 Angry Men (1957) - Rated 19 Aug 2009
75 10% Meet the Fockers (2004) - Rated 19 Aug 2009
30 0% Enemy Mine (1985) - Rated 19 Aug 2009
85 26% The Thing (1982) - Rated 19 Aug 2009
50 1% WALL·E (2008) - Rated 19 Aug 2009
"The imagery and graphics of this movie are spectacular but the movie is a truly sad statement about the future of mankind and, as realistic as it is, offers no suggestions for correcting the problem."
100 83% Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) - Rated 19 Aug 2009