Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
jere7
Movie Buff - 143 Films Ranked
Member Since: Dec 26, 2007
Location: Brasília, Distrito Federal, Brazil
Bio: oi
Recent Rankings
85 A Concepção (2005) - Jan 01, 2008
Mini-Review: One of the most inovative films i have ever seen and it was made in my hometown, Brasília.
90 Dumb and Dumber (1994) - Dec 27, 2007
85 Catch Me If You Can (2002) - Dec 27, 2007
80 The Talented Mr. Ripley (1999) - Dec 27, 2007
75 Independence Day (1996) - Dec 27, 2007
85 Un Chien Andalou (1929) - Dec 27, 2007
80 Gangs of New York (2002) - Dec 27, 2007
80 Seven (1995) - Dec 27, 2007
75 Gattaca (1997) - Dec 27, 2007
75 Finding Forrester (2000) - Dec 27, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with jere7. Why not go rank more films, then come back and check it out again?