![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
jfloyd | |
![]() |
Movie Buff - 149 Films Ranked
Member Since: Mar 26, 2006
Location: Foster City, CA, USA
Age: 53
Gender: Female
Status: Attached
|
|
Bio: From Alabama originally; have lived in the SF Bay Area since 1996. Married, no kids, one pug. Retired telecom executive; now full-time actress/writer. Love travel, music, reading, dogs, and movies.
| |

| 80 | The Hangover (2009) - Jun 16, 2009 |
| 70 | Nim's Island (2008) - Jul 25, 2008 |
| 80 | Shrek 2 (2004) - Jul 25, 2008 |
| 90 | Shrek (2001) - Jul 25, 2008 |
| 85 | Shrek the Third (2007) - Jul 25, 2008 |
| 80 | The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford (2007) - Jul 25, 2008 |
| 80 | Definitely, Maybe (2008) - Jul 25, 2008 |
| 95 | Ratatouille (2007) - Jul 25, 2008 |
| 90 | WALL·E (2008) - Jul 25, 2008 |
| 80 | Juno (2007) - Jul 25, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |