Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Directors You Hate
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
jlewis
Movie Buff - 378 Films Ranked
Member Since: Oct 14, 2010
Location: UK
Recent Rankings
80 On the Beach (1959) - Mar 05, 2012
Mini-Review: Does drag in places, and felt the story was over sentimental, but hard to tell if this was just the style of the era.
84 Melancholia (2011) - Jan 25, 2012
90 The Lives of Others (2006) - Jan 21, 2012
89 The King's Speech (2010) - Jan 21, 2012
88 Louis C.K.: Hilarious (2010) - Aug 07, 2011
85 Catch Me If You Can (2002) - Aug 07, 2011
80 Shrek (2001) - Aug 07, 2011
75 Spider-Man (2002) - Aug 07, 2011
40 American Pie 2 (2001) - Aug 07, 2011
60 Demolition Man (1993) - Aug 07, 2011
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with jlewis. Why not go rank more films, then come back and check it out again?