![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
joaoggp | |
![]() |
Movie Buff - 151 Films Ranked
Member Since: May 31, 2009
Location: Rio de Janeiro, Rio de Janeiro, Brazil, Brazil
|
|
Message Sent!
| |

| 80 | Citizen Kane (1941) - May 31, 2009 |
| 80 | Touch of Evil (1958) - May 31, 2009 |
| 58 | Rebecca (1940) - May 31, 2009 |
| 80 | Rope (1948) - May 31, 2009 |
| 77 | Rear Window (1954) - May 31, 2009 |
| 80 | Vertigo (1958) - May 31, 2009 |
| 75 | Psycho (1960) - May 31, 2009 |
| 85 | The Merry Widow (1934) - May 31, 2009 |
| 80 | Nosferatu (1922) - May 31, 2009 |
| 87 | Faust (1926) - May 31, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |