![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
joel addie | |
![]() |
Movie Buff - 144 Films Ranked
Member Since: May 3, 2008
Location: east melbourne, victoria, Australia
|
|
Message Sent!
Bio: i like foreign and indi films mainly
| |

| 75 | Platoon (1986) - May 03, 2008 |
| 75 | Get Carter (1971) - May 03, 2008 |
| 90 | In the Mood for Love (2000) - May 03, 2008 |
| 85 | Blood Simple (1984) - May 03, 2008 |
| 85 | Stand by Me (1986) - May 03, 2008 |
| 80 | The Discreet Charm of the Bourgeoisie (1972) - May 03, 2008 |
| 75 | La Dolce vita (1960) - May 03, 2008 |
| 70 | Requiem for a Dream (2000) - May 03, 2008 |
| 70 | Rocky (1976) - May 03, 2008 |
| 75 | Brokeback Mountain (2005) - May 03, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |