Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum New Movie Pic Game
the Blog DVD Report - February 7th
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
joemcmahon
Movie Buff - 360 Films Ranked
Member Since: Aug 17, 2007
Location: Delray Beach, FL, USA
Message Sent!
500 characters left
Bio: I write/direct/edit.
Recent Rankings
1 Caché (2005) - Aug 25, 2007
Mini-Review: A movie that thinks it is really changing film forever. It ends up being a movie that purposefully tries to piss off the audience and gets people to like it because they think maybe they just missed what it was about. It wasn't about shit. No matter what the racist director wants you to believe.
75 The Science of Sleep (2006) - Aug 25, 2007
80 Ghost World (2001) - Aug 25, 2007
76 12 Monkeys (1995) - Aug 25, 2007
90 Fargo (1996) - Aug 25, 2007
65 Art School Confidential (2006) - Aug 25, 2007
75 Primal Fear (1996) - Aug 25, 2007
70 Veronica Guerin (2003) - Aug 25, 2007
68 Panic Room (2002) - Aug 25, 2007
75 Domino (2005) - Aug 25, 2007
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with joemcmahon. Why not go rank more films, then come back and check it out again?