![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
joopgij | |
![]() |
Flick Fan - 24 Films Ranked
Member Since: May 9, 2009
Location: Amsterdam, Noord Holland, Netherlands
|
|
Bio: IT consultant and cinema lover, traveller and sometimes combines that all
| |

| 95 | 12 Angry Men (1957) - May 09, 2009 |
| 70 | Girl with a Pearl Earring (2003) - May 09, 2009 |
| 90 | Lolita (1962) - May 09, 2009 |
| 80 | One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) - May 09, 2009 |
| 70 | Vertigo (1958) - May 09, 2009 |
| 95 | A Clockwork Orange (1971) - May 09, 2009 |
| 80 | The French Connection (1971) - May 09, 2009 |
| 95 | Gangs of New York (2002) - May 09, 2009 |
| 80 | Magnolia (1999) - May 09, 2009 |
| 60 | Patton (1970) - May 09, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |