![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
juneau | |
![]() |
Flick Fan - 10 Films Ranked
Member Since: Dec 18, 2009
Location: Norfolk Island
|
|
Bio: there\'s a pleasure in the pathless woods;
there\'s a rapture on the lonely shore;
there\'s society where none intrudes,
by the deep sea, and music its roar,
i love not man the less, but nature more...
| |

| 95 | My Neighbor Totoro (1988) - Dec 18, 2009 |
| 85 | The Lord of the Rings: The Return of the King (2003) - Dec 18, 2009 |
| 85 | Forrest Gump (1994) - Dec 18, 2009 |
| 80 | Face/Off (1997) - Dec 18, 2009 |
| 90 | Good Bye Lenin! (2003) - Dec 18, 2009 |
| 80 | American History X (1998) - Dec 18, 2009 |
| 70 | Gladiator (2000) - Dec 18, 2009 |
| 85 | 99 francs (2007) - Dec 18, 2009 |
| 85 | A Scanner Darkly (2006) - Dec 18, 2009 |
| 100 | Into the Wild (2007) - Dec 18, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |