Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
kdevine
Movie Buff - 276 Films Ranked
Member Since: Sep 19, 2007
Location: USA
Recent Rankings
85 Battle Royale (2000) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Strange, but evocative movie.
85 Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Too much subtlety left on the cutting room floor.
90 Star Trek (2009) - Aug 19, 2009
85 Frequency (2000) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Really enjoyed this movie, felt sci-fi
85 Amadeus (1984) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Well written and acted.
70 Three Kings (1999) - Aug 19, 2009
Mini-Review: I didn't get it...
75 The Mummy Returns (2001) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Could the Mummy have not returned?
75 How to Lose a Guy in 10 Days (2003) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Ok chick-flick
85 Backdraft (1991) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Good protrayal of firefighting.
90 The Shining (1980) - Aug 19, 2009
Mini-Review: Here's Johnny!
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with kdevine. Why not go rank more films, then come back and check it out again?