![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
kerouac | |
![]() |
Movie Buff - 136 Films Ranked
Member Since: Oct 3, 2008
Location: Brazil
|

| 95 | Winter Light (1962) - Dec 13, 2008 |
| 90 | Alice in den Städten (1974) - Dec 13, 2008 |
| 90 | Caché (2005) - Dec 13, 2008 |
| 90 | The Conformist (1970) - Dec 13, 2008 |
| 84 | Gloria (1980) - Dec 13, 2008 |
| 89 | Shadows (1959) - Dec 13, 2008 |
| 85 | Too Late Blues (1961) - Dec 13, 2008 |
| 93 | A Woman Under the Influence (1974) - Dec 13, 2008 |
| 90 | The Killing of a Chinese Bookie (1976) - Dec 13, 2008 |
| 88 | Opening Night (1977) - Dec 13, 2008 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |