Criticker.com - Film Recommendations and Community
currently at ...
the Forum Guess the movie from th...
the Blog New Enhancement: Remove ...
login | register
0 films ranked
You Explore Interact Resources
Search
Profile All Your Rankings Starred Reviews Your Best TCIs PSIs Kumpels Wishlist
Random Film
krhunt
Film Freak - 696 Films Ranked
Member Since: May 7, 2006
Location: USA
Bio: No information
Recent Rankings
50 Star Trek: Insurrection (1998) - Oct 14, 2008
80 Falling Down (1993) - Oct 14, 2008
80 Vacation (1983) - Oct 14, 2008
40 Aeon Flux (2005) - Oct 14, 2008
65 Blood Diamond (2006) - Oct 14, 2008
75 Superbad (2007) - Oct 14, 2008
90 Off the Grid (2006) - Oct 14, 2008
Mini-Review: Engaging and touching. This film does a wonderful job of digging into the depths of its subjects in a short period of time, and often leaves you conflicted about the choices the Mesa dwellers make. Drugs, alcohol, guns, and mental illness all play their roles, but this story is ultimately about people who have cut themselves off from society in search of a better life. I got far more than I expected with this movie.
85 Burn After Reading (2008) - Oct 14, 2008
75 The Dark Knight (2008) - Oct 14, 2008
95 Dancer in the Dark (2000) - Jun 18, 2008
 
Your Films in Common
You don't have any film rankings in common with krhunt. Why not go rank more films, then come back and check it out again?