![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
kwmanion | |
![]() |
Movie Buff - 281 Films Ranked
Member Since: Feb 28, 2007
Location: Canada
|
|
Message Sent!
Bio: 00-10: Absolutely terrible.
11-20: One or two very minor redeeming qualities.
21-30: One or two redeeming qualities.
31-40: Nothing special. Not the worst, but not good.
41-50: Passable. Not worth watching more than once.
51-60: Average Movie.
61-70: Worthwhile movie watching.
71-80: Worth buying. Enjoyable.
81-90: Almost perfect except for a few shortcomings.
91-100: Perfect film.
| |

| 65 | 2012 (2009) - Nov 16, 2009 |
| 55 | The Brothers Bloom (2009) - Nov 15, 2009 |
| 55 | The Mask (1994) - Nov 14, 2009 |
| 75 | Blue Streak (1999) - Nov 14, 2009 |
| 55 | School for Scoundrels (2006) - Nov 14, 2009 |
| 75 | The Burbs (1989) - Nov 14, 2009 |
| 65 | Jarhead (2005) - Nov 14, 2009 |
| 65 | Weekend at Bernie's (1989) - Nov 14, 2009 |
| 55 | Spaceballs (1987) - Nov 14, 2009 |
| 65 | The Three Musketeers (1993) - Nov 14, 2009 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |