![]() |
currently at ...
|
|
||||||||
le samourai | |
![]() |
Flick Fan - 23 Films Ranked
Member Since: Apr 28, 2011
Location: istanbul, Turkey
|
|
Bio: sometimes alain delon, sometimes jef costello.
| |

| 92 | Apocalypse Now (1979) - Apr 28, 2011 |
| 92 | The Night of the Hunter (1955) - Apr 28, 2011 |
| 90 | Casablanca (1942) - Apr 28, 2011 |
| 88 | A Clockwork Orange (1971) - Apr 28, 2011 |
| 92 | Butch Cassidy and the Sundance Kid (1969) - Apr 28, 2011 |
| 95 | Barry Lyndon (1975) - Apr 28, 2011 |
| 83 | The American Friend (1977) - Apr 28, 2011 |
| 87 | Ali: Fear Eats the Soul (1974) - Apr 28, 2011 |
| 90 | Planet of the Apes (1968) - Apr 28, 2011 |
| 95 | Bicycle Thieves (1948) - Apr 28, 2011 |
Criticker.com © 2004-2012 - All Rights Reserved -
Privacy Policy |
Abuse Policy |
Contact |
About Us |
APIs |
Advertising & Press |
RSS8,146,000 Movie Rankings and Counting... |